Як проводити час з дитиною під час карантину

 

Поки в Україні запровадили карантин і діти залишилися вдома з батьками, важливо зрозуміти, чим можна зайняти дітей, щоб усім було комфортно.

Для початку вивчити прості правила як вберегти себе та дітей від вірусу:

  • Обов’язково мийте руки з милом;
  • Коли чхаєте чи кашляєте – закривайте ніс та рот серветкою або згином ліктя;
  • М’ясо, яйця та рибу обов’язково термічно обробляйте;
  • Обов’язково мийте фрукти та овочі;
  • Уникайте тісного контакту з людьми, у яких проявляють симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель та чхання;
  • Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми;
  • Тримайтеся подалі від хворих;
  • Максимально обмежте тісний контакт з іншими людьми, тримайтесь на відстані 1-2 м

Крім звичного читання книг, перегляду мультиків і дитячих фільмів (не більше 30-40 хв. на день !), дитина  може гратись як з дорослими, так і сама, за умови, якщо перший раз про це заняття вона дізналась разом з батьками. А ігри бувають різними:

РУХЛИВІ ІГРИ, РОЗВАГИ, ЗАРЯДКА.  Вони можуть бути  класичними  або вигаданими ситуативно. Це можуть бути звичайні хованки, або жартівливі змагання «Хто швидше поскладає іграшки ?. Головне, щоб це було БЕЗПЕЧНО. Спробуйте з дітьми вивчити кілька вправ кінезіологічної зарядки, вони розвивають взаємодію між півкулями мозку.  А дитячі руханки під музику додадуть всім хорошого настрою.

ІГРИ НА КУХНІМожна малювати фарбами, пальчиками по крупі, ховати невеликі іграшки та знаходити їх, придумувати різноманітні історії про них. А ще гратися з тістом, ліпити вироби, розфарбовувати їх.   Приготуйте разом щось смачненьке. Можливо, спільне приготування страв стане доброю традицією у вашій родині.

СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІ ІГРИ, або ігри, що розвиваються за сюжетом, її учасники беруть на себе певну роль. Тут додатково можна використовувати іграшки, конструктор тощо.

ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ІГРИ. Театр може бути як ляльковим, тіньовим, пальчиковим, бі-ба-бо, грою-драматизацією. Вибирайте за вподобаннями.

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ. Це ігри  навчального змісту, які спрямовані на  розвиток у дітей пізнавальних психічних процесів. І це не нудне  повчання. Потрібно пам’ятати, що навіть стара добра гра-розвага «Крокодил» є дидактичною, бо розвиває логіку, міміку, креативність, артистичні здібності. (Як грати: скажіть одній дитині тварину чи річ, предмет (це може бути будь-що), щоб вона змогла показати це за допомогою жестів іншим гравцям (членам сім’ї). Той, хто першим вгадає, показуватиме наступним.                                                                                              А дидактичних ігор є безліч!
ТОЖ, НЕ НУДЬГУЙТЕ – ПРОВОДЬТЕ ЧАС КОРИСНО І ВЕСЕЛО !

Корисні посилання для дітей та батьків

освітні та розважальні  сайти  для малюків

Віртуальна платформа (https://moncenter.eduhub.in.ua/) надає безкоштовнопослуги з емоційної підтримки, психологічної допомоги та он-лайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією корона вірусу.

http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

http://allforchildren.com.ua
http://pustunchik.ua/ua/interesting/
http://ukrainaincognita.com/
http://www.funbrain.com/

Сімейні сайти
https://kazky.org.ua/
http://mama-tato.com.ua/
http://www.malecha.org.ua/

 

Покищо нема коментарів.

Залишити відповідь

Скинути всі поля